Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Gong má Wi-Fi Cisco Meraki

Praha - Ostravská oblast Dolní Vítkovice, hala Gong, která vznikla z bývalého plynojemu, má Wi-fi připojení pro více než 2 000 lidí. Pravou volbou se ukázala být platforma Cisco Meraki, kterou pomáhala implementovat společnost Alef Nula.

Praha - Ostravská oblast Dolní Vítkovice, hala Gong, která vznikla z bývalého plynojemu, má Wi-Fi připojení pro více než 2 000 lidí. Pravou volbou se ukázala být platforma Cisco Meraki, kterou pomáhala implementovat společnost Alef Nula.

Ostravská oblast Dolní Vítkovice zažívá impozantní znovuzrození. Revitalizovaný areál láká turisty, ale i návštěvníky kulturních akcí, stejně jako účastníky kongresů a konferencí. Srdcem areálu je totiž hala Gong, vestavěná do objektu původního plynojemu. Chybějícím článkem doplňujícím špičkovou audiovizuální techniku a jedinečné prostorové řešení bylo Wi-Fi připojení, které by splnilo všechny současné nároky. Pravou volbou se ukázala být platforma Cisco Meraki, kterou pomáhala implementovat společnost Alef Nula. Nová technologie například loni při Vánočním koncertu s Hradišťanem spolehlivě a bezpečně zvládla 250 zařízení připojených najednou přes Wi-Fi k internetu.

V původní průmyslové oblasti Dolní Vítkovice se zrodil unikátní industriální areál, který má díky svému multifunkčnímu řešení, ale i neopakovatelné atmosféře zvučné jméno nejen v Ostravě či v Česku, ale v celé Evropě. Přestavba je dílem architekta Josefa Pleskota, který navrhl mimo jiné i unikátní využití bývalého plynojemu. Z něj se stala multifunkční hala Gong, která svými parametry, především jedinečným prostorovým řešením, kapacitou i vybavením špičkovou audiovizuální technikou, splňuje požadavky pro moderní vzdělávací a umělecké projekty a platformy. Provozovatel haly si dobře uvědomoval, že takovéto centrum se dnes neobejde bez kvalitního a stabilního Wi-Fi připojení, které je důležité nejen pro návštěvníky koncertů a výstav, ale také pro pořadatele či účastníky konferencí. Vzhledem ke kapacitě budovy, která přesahuje 2 000 návštěvníků, byla vybrána platforma Cisco Meraki implementovaná společností Vítkovice IT Solutions, a.s.

„Původní projekt počítal jen s obslužným pokrytím Wi-Fi pro správu budovy a pro návštěvníky zůstávala jen malá část kapacity,“ říká Petr Koudela, výkonný ředitel zájmového sdružení Dolní oblast Vítkovice, a dodává: „V celé hale sázíme na špičkové technologie a nechtěli jsme dělat kompromis ani ohledně Wi-Fi připojení. Požadavky klientů a partnerů realizujících u nás odborné akce nás přesvědčily, že dostupná a hlavně funkční Wi-Fi je nezbytná jak pro samotné účastníky, tak pro realizační a produkční týmy. Uvědomujeme si, že dnes již není možné větší kulturní akce, kongresy a konference realizovat bez stabilního a rychlého přístupu k internetu.“

O výhodách takového připojení se mohlo přesvědčit více jak 900 návštěvníků Vánočního koncertu s Hradišťanem nebo téměř 800 posluchačů rockového koncertu Janáčkovy filharmonie. V obou případech dokázala platforma Cisco Meraki spolehlivě obsloužit kolem 250 mobilních zařízení připojených najednou do bezdrátové sítě haly Gong.  • Připravili: ŘehákJakub, Jančar Rosťa
  • PC-politika.cz

  • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

Kvido 01.06.2016 03:48 364 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
109 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
107 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
123 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
407 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
178 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
225 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4191 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky