PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

SPAM v komentářích a e-mailech

SPAM v komentářích a e-mailech
Protože také na našem portálu dochází občas k výskytu SPAMu v komedntářích a e-mailu v Administraci, možná vás bude zajímat, jak tento nešvar na Internetu řešíme. Samozřejmě, detaily nezveřejním, avšak čtenáře (webkodéra a webmastera) navedu, jak problém řešit.

Protože také na našem portálu dochází občas k výskytu SPAMu v komedntářích a e-mailu v Administraci, možná vás bude zajímat, jak tento nešvar na Internetu řešíme. Samozřejmě, detaily nezveřejním, avšak čtenáře (webkodéra a webmastera) navedu, jak problém řešit.

Zabránit atakům SPAMu je záležitost především dvou soborů ve všech webopvých platformách, včetně CMS. Jde o soubor robots.txt a .htaccess. Tyto soubory musí být nastaveny podle nejnovějších trendů, splňující nároky na specifikaci HTML 5/7xx a PHP 5.3xxx. Jen krátce doplním, že některé CMS využívají k boji proti SPAM pluginy, ale ty jsou většinou málo účinné a použití může být i sktytým vlámáním právě pro činnost SPAMu. Výjimkou je snad pro CMS WordPress utilita WP-SpamShield Anti-Spam. Pracuje pod Javascriptem. Nechává pro roboty lákavé políčka formuláře, které ale uživatel nevidí. V momentě, kdy je robot vyplní plugin ví, že se nejedná o člověka. WP-SpamShield Anti-Spam navíc využívá ochranu přes cookies a algoritmus. Takže lze říct, že dosahuje velmi dobrých výsledků. Přesto, my půjdeme jinou cestou:

SPAM v komentářích: zablokovat indexaci obsahu na robots.txt

Jak je zde na púortále již vicekráte psáno, soubor robots.txt máme v root adresáři každého webu, aby řekl robotům vyhledávačů, které části internetových stránek by neměly být indexovány. A tedy samozřejmě by neměly být dohledány na vyhledávačích jajko např. Yaho, Seznmu či Google.

Největší problém je u neregistrovaných n(anonymních) přístupů ke komentářům/diskuzím SPAM v komentářích pod články na webech. Některé (nejznámější) "vystrašené" weby, jako Novinky.cz, Aktualne.cz a iDnes.cz, vůbec anonymní diskuzi v komentářích pod články nedovolují. Výjimkou jsou snad parlamentnilisty.cz a náš portál pc-politika.cz. A tak pokud se také vám ostatním dostávají komentáře do veřejně přístupné diskuze, tady je návod, jak problém řešit:

Když komentáře na vašem webu ukládá systém automaticky například do podadresáře latest_comments_panel, neváhejte a do souboru robots.txt přidejte následující řádek:

Disallow:/latest_comments_panel/

Tento zápis je možné použít na celý modul komentářů, i na jeho část v sekci news nebo blog. Podotýkám, že tím vyřešíte problém se spamování, ale váš web bude ochuzen zárověň o kompletrní indexovatelný obsah vložených diskuzí. Nebudou vyhledávači prostě indexovány. Jinými slovy - ztratíte část návštěvnosti přes longtail výrazy (fráze, dotazy). Avšak např. u nás na portále pc-politika.cz o nic strašného nejde, jelikož stojíme o diskuzi jen minimálně! Tudíž, vynechání naší diskuze vyhledávači nám nevadí.

Seznam nejfrekventovanějších internetových vyhledávačůt:Google.cz, Seznam.cz, Bing, Yahoo, Ask, Atlas.cz, AltaVista, Jyxo, Centrum.cz. Například mezi nejpoužívanější polské vyhledávače patří Google.pl, který v Polsku ovládl více než 93% podíl vyhledávání.

SPAM v e-mailech: Neotevírat a nahlásit

K tomu třeba Jakpsatweb.cz radí: Doporučení pro ty, kterým SPAM e-mailem přišel: 1) ignorujte sdělení, které obsahuje 2) neotevírejte přílohu a e-mail smažte 3) technicky zdatní jedinci mohou e-mail před smazáním nahlásit (stejně jako každý jiný SPAM) na http://www.spamcop.net> To je asi tak všechno, co se dá dělat.

  • Autor: Vícha Květoslav (Kvido)
  • PC-politika.cz
  • Stupeň znalosti - expert

infoadmin 21.06.2016 08:54 214 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
chyba v súkromných správach
v Administrace obsahu
311 8 Balin50
11-01-2018 20:38
vkladanie videa do infusie
v Administrace obsahu
131 2 Balin50
11-01-2018 17:33
chyba Locale.inc a news.php...
v PHP - Fusion 9.1
247 0 Balin50
09-01-2018 09:07
video infusion
v Bugy a chyby
269 6 Balin50
08-01-2018 15:31
Nejnovější PHPF 9.1 na test...
v PHP - Fusion 9.1
176 1 Balin50
08-01-2018 12:06
pokus o zmazanie vlákna vo ...
v Administrace obsahu
227 2 Balin50
06-01-2018 13:54
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí