Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

SPAM v komentářích a e-mailech

SPAM v komentářích a e-mailech
Protože také na našem portálu dochází občas k výskytu SPAMu v komedntářích a e-mailu v Administraci, možná vás bude zajímat, jak tento nešvar na Internetu řešíme. Samozřejmě, detaily nezveřejním, avšak čtenáře (webkodéra a webmastera) navedu, jak problém řešit.

Protože také na našem portálu dochází občas k výskytu SPAMu v komedntářích a e-mailu v Administraci, možná vás bude zajímat, jak tento nešvar na Internetu řešíme. Samozřejmě, detaily nezveřejním, avšak čtenáře (webkodéra a webmastera) navedu, jak problém řešit.

Zabránit atakům SPAMu je záležitost především dvou soborů ve všech webopvých platformách, včetně CMS. Jde o soubor robots.txt a .htaccess. Tyto soubory musí být nastaveny podle nejnovějších trendů, splňující nároky na specifikaci HTML 5/7xx a PHP 5.3xxx. Jen krátce doplním, že některé CMS využívají k boji proti SPAM pluginy, ale ty jsou většinou málo účinné a použití může být i sktytým vlámáním právě pro činnost SPAMu. Výjimkou je snad pro CMS WordPress utilita WP-SpamShield Anti-Spam. Pracuje pod Javascriptem. Nechává pro roboty lákavé políčka formuláře, které ale uživatel nevidí. V momentě, kdy je robot vyplní plugin ví, že se nejedná o člověka. WP-SpamShield Anti-Spam navíc využívá ochranu přes cookies a algoritmus. Takže lze říct, že dosahuje velmi dobrých výsledků. Přesto, my půjdeme jinou cestou:

SPAM v komentářích: zablokovat indexaci obsahu na robots.txt

Jak je zde na púortále již vicekráte psáno, soubor robots.txt máme v root adresáři každého webu, aby řekl robotům vyhledávačů, které části internetových stránek by neměly být indexovány. A tedy samozřejmě by neměly být dohledány na vyhledávačích jajko např. Yaho, Seznmu či Google.

Největší problém je u neregistrovaných n(anonymních) přístupů ke komentářům/diskuzím SPAM v komentářích pod články na webech. Některé (nejznámější) "vystrašené" weby, jako Novinky.cz, Aktualne.cz a iDnes.cz, vůbec anonymní diskuzi v komentářích pod články nedovolují. Výjimkou jsou snad parlamentnilisty.cz a náš portál pc-politika.cz. A tak pokud se také vám ostatním dostávají komentáře do veřejně přístupné diskuze, tady je návod, jak problém řešit:

Když komentáře na vašem webu ukládá systém automaticky například do podadresáře latest_comments_panel, neváhejte a do souboru robots.txt přidejte následující řádek:

Disallow:/latest_comments_panel/

Tento zápis je možné použít na celý modul komentářů, i na jeho část v sekci news nebo blog. Podotýkám, že tím vyřešíte problém se spamování, ale váš web bude ochuzen zárověň o kompletrní indexovatelný obsah vložených diskuzí. Nebudou vyhledávači prostě indexovány. Jinými slovy - ztratíte část návštěvnosti přes longtail výrazy (fráze, dotazy). Avšak např. u nás na portále pc-politika.cz o nic strašného nejde, jelikož stojíme o diskuzi jen minimálně! Tudíž, vynechání naší diskuze vyhledávači nám nevadí.

Seznam nejfrekventovanějších internetových vyhledávačůt:Google.cz, Seznam.cz, Bing, Yahoo, Ask, Atlas.cz, AltaVista, Jyxo, Centrum.cz. Například mezi nejpoužívanější polské vyhledávače patří Google.pl, který v Polsku ovládl více než 93% podíl vyhledávání.

SPAM v e-mailech: Neotevírat a nahlásit

K tomu třeba Jakpsatweb.cz radí: Doporučení pro ty, kterým SPAM e-mailem přišel: 1) ignorujte sdělení, které obsahuje 2) neotevírejte přílohu a e-mail smažte 3) technicky zdatní jedinci mohou e-mail před smazáním nahlásit (stejně jako každý jiný SPAM) na http://www.spamcop.net> To je asi tak všechno, co se dá dělat.

  • Autor: Vícha Květoslav (Kvido)
  • PC-politika.cz
  • Stupeň znalosti - expert
  • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

Kvido 21.06.2016 08:54 463 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
111 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
109 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
123 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
408 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
178 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
225 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4191 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky