Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

MatchaTea sníží hladinu cukru

Praha - Jedna z velmi nebezpečných civilizačních chorob - diabetes, postihuje stále více lidí po celém světě. V porovnání s rokem 1975 je dnes v České republice téměř čtyřikrát více nemocných s touto diagnózou: 850 000 lidí a toto číslo stále roste. Co můžeme my sami udělat pro to, abychom riziko tohoto onemocnění snížili? Podle odborníků z MatchaTea.cz může pomoci i čaj.

MatchaTea.cz: Přínosy MatchaTea pro diabetiky? Pomáhá snížit hladinu cukru i cholesterolu

Praha - Jedna z velmi nebezpečných civilizačních chorob - diabetes, postihuje stále více lidí po celém světě. V porovnání s rokem 1975 je dnes v České republice téměř čtyřikrát více nemocných s touto diagnózou: 850 000 lidí a toto číslo stále roste. Co můžeme my sami udělat pro to, abychom riziko tohoto onemocnění snížili? Podle odborníků z MatchaTea.cz může pomoci i čaj.

Změna životního stylu v posledních desetiletích bohužel vede i k významnému rozšíření civilizačních chorob. Sedavé zaměstnání, špatné stravování, málo pohybu, příliš mnoho stresu. To vše může přispět k rozvinutí diabetu 2. typu. My sami však můžeme udělat první kroky k tomu, abychom žili plnohodnotný život bez zdravotních omezení.

Jelikož první příznaky se často projeví až po nějaké době, co naše tělo cukrovkou trpí, pravidelná návštěva lékaře by měla být samozřejmostí. Především pak, pokud nás trápí například velká až neuhasitelná žízeň, sucho v ústech, únava, pocení a malátnost, nadměrné močení, svědění kůže, trávicí a střevní problémy nebo časté plísňové infekce a mravenčení v nohou. Za vše nemůže genetika, a proto ani boj s cukrovkou není ztracený. Co tedy můžeme udělat my sami?

Zelený čaj jako lék
Prevence je nejsilnější kartou, s níž můžeme ve hře s cukrovkou hrát. Důležitý je především pravidelný pohyb, a to ideálně na slunci a čerstvém vzduchu. Významně pomůže i změna jídelníčku. Sladké a tučné pokrmy stačí nahradit většími porcemi zeleniny, kvalitními bílkovinami a pestrými přílohami. A zapomínat nesmíme ani na pitný režim. Do toho správného však nepatří sladké ani větší množství alkoholických nápojů.

Naopak nejen lékaři a další odborníci doporučují zařadit do pravidelného pitného režimu zelený čaj. Voda je sice jeho základem, ale nedokáže našemu tělu dát tolik jako šálek zeleného čaje. V tom najdeme například katechiny (především EGCG), antioxidanty, aminokyselinu L-theanin, vlákninu, stopové prvky i vitaminy. To vše napomáhá nejen k celkové fyzické a duševní pohodě, ale i snižování hladiny cukru, cholesterolu a tuků v krvi.

Bojíte se cukrovky? Pomáhá MatchaTea
Dobrá. Určitě znáte a pijete běžný zelený čaj? Pak ale zkuste MatchaTea a dostanete do sebe maximum prospěšných látek. Jedná se také o zelený čaj, ale obsahuje celé listy rostliny Camellia sinensis, není to tedy pouze výluh z máčených čajových lístků v horké nebo studené vodě. Takže když pijete MatchaTea, konzumujete celé listy zeleného čaje.

„Japonský čaj Matcha je až desetkrát účinnější než sypané zelené čaje, protože je připravován z celých, velmi jemně umletých lístků čajovníku,“ potvrzuje Petr Patočka ze společnosti Čajová květina, s.r.o., která je největším českým dodavatelem čaje MatchaTea v BIO kvalitě a upozorňuje i na existující vědecké studie: „Studie z roku 2009, provedená na University of Toyama v Japonsku, použila MatchaTea k pomoci krysám proti diabetes 2. typu a bylo u nich zaznamenáno snížení hladiny cukru, cholesterolu a „špatných“ tuků v krvi. MatchaTea také chránil krysy před poškozením jater a ledvin.“

Zakrytím keřů čajovníku během určité části vegetačního období se docílí tenčích a chutnějších lístků s vyšším obsahem chlorofylu. Zachovávají si rovněž více nutričních benefitů, protože jsou méně zpracované než listy běžného zeleného čaje. MatchaTea tak obsahuje více antioxidantů než běžný zelený čaj.

Podle slov Petra Patočky existují i další studie, například z roku 2003, provedená profesorem Davidem Weissem na University of Colorado, jejíž výsledky přinesly toto zjištění: MatchaTea má 137krát vyšší množství EGCG (epigallokatechin gallát) než běžně prodávané zelené čaje v supermarketech. A právě EGCG je účinným antioxidantem v zeleném čaji, který je spojovaný s příznivými efekty podporujícími hubnutí nebo jako prevence rakoviny.

Recept na zdraví
Podle několika dalších výzkumů je čaj MatchaTea výborný nejen pro prevenci cukrovky, ale napomáhá i v boji s obezitou a dodává našemu tělu fyzickou i psychickou energii. „Žijeme ve velkém stresu. Ať už je to práce, škola, vztahy nebo finance, nic z toho obvykle nestojí za to, abychom tomu obětovali naše zdraví. Potřebujeme zpomalit, vytvořit si zdravější návyky,“ popisuje z vlastní zkušenosti Petr Patočka. „Každé ráno si připravuji šálek MatchaTea. Mám čas na sebe a svoje myšlenky. Mohu si promyslet celý svůj den, zklidnit se a užít si naplno energii, kterou mě MatchaTea nabije,“ dodává.

Co je MatchaTea?
Matcha v japonštině doslova znamená „mletý čaj“. Připravuje se z mladých lístků čajovníků, které jsou na poslední týdny zakrývány před slunečními paprsky. Díky tomu je čaj bohatý na chlorofyl a získává svou charakteristickou barvu, chuť i vůni. Pro základní přípravu stačí jen MatchaTea a voda o teplotě 65–70 °C. Pro tradiční přípravu je potřeba hlubší miska a bambusová metlička chasen, praktičtější (a pro méně zkušené i vhodnější) jsou moderní plastové šejkry s jemnými sítky. Návod nemůže být snadnější: dva gramy MatchaTea zalijte 300 ml vody, dobře prošlehejte nebo protřepejte v šejkru.

 • Připravil: Kašpar Pavel
 • PC-politika.cz
 • Zdroj: Matchatea.cz

 • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

 • Kvido 23.06.2016 09:38 725 0 komentářů

  0 komentářů

  Zanechat komentář

  Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

  Nejnovější témata fóra
    Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
  Fórum - reputacia
  v PHP-Fusion 9
  6 1 Balin50
  17-02-2019 17:26
  Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
  v Obecná diskuse
  31 0 RobiNN
  16-02-2019 13:24
  FAQ
  v PHP-Fusion 9
  372 4 Balin50
  12-02-2019 09:55
  Vlastný panel - editacia
  v Administrace obsahu
  145 0 Balin50
  12-02-2019 09:52
  Zoznam členov
  v PHP-Fusion 9
  368 3 RobiNN
  11-02-2019 23:05
  Fórum - nové vlákno
  v Administrace obsahu
  174 1 RobiNN
  11-02-2019 23:00
  Panely
  v PHP-Fusion 9
  307 6 RobiNN
  10-02-2019 20:27