Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Kapela Lucie a fanoušci pomáhají neziskovým organizacím

Praha - Třemi narozeninovými koncerty se rozhodla kapela Lucie oslavit 30. výročí svého založení, a to v Plzni, Brně a Praze. Kromě nových písniček i starých hitovek na nich díky propojení s aplikací EPP - Pomáhej pohybem podpořila tři neziskové organizace. Svým tancem totiž fanoušci a zároveň uživatelé aplikace nasbírali body, díky nimž zajistili celkem 322 601 korun pro Nadační fond Šance onkoláčkům, společnost Podané ruce a Linku bezpečí.

Praha - Třemi narozeninovými koncerty se rozhodla kapela Lucie oslavit 30. výročí svého založení, a to v Plzni, Brně a Praze. Kromě nových písniček i starých hitovek na nich díky propojení s aplikací EPP - Pomáhej pohybem podpořila tři neziskové organizace. Svým tancem totiž fanoušci a zároveň uživatelé aplikace nasbírali body, díky nimž zajistili celkem 322 601 korun pro Nadační fond Šance onkoláčkům, společnost Podané ruce a Linku bezpečí.

V průběhu narozeninových koncertů pomohla kapela Lucie společně se svými fanoušky třem veřejně prospěšným projektům. Pražský koncert, který narozeninovou tour skupiny Lucie završil, vynesl 109 437 korun pro Linku bezpečí. „V současnosti se na Linku bezpečí denně obrací až 500 dětí a mladých lidí. V příštích letech nás navíc čeká prudký demografický nárůst klientů, na který se potřebujeme dopředu připravit. Výtěžek z koncertu nás tak podpoří v zásadním navýšení kapacity i kvality používaných technologií, díky kterým pomáháme dětem a mladým lidem po celé republice v komplikovaných situacích už více než dvacet let,“ řekla ředitelka Linky Bezpečí Ivana Šatrová.

Na plzeňském koncertu podpořili 108 292 korunami Nadační fond Šance onkoláčkům, jenž pomáhá dětem s vrozenými vadami, v onkologické léčbě či s jiným závažným onemocněním. Peníze, které pro něj fanoušci i členové kapely doslova vyskákali, rozdělí mezi dvě malé bojovnice. „Pro dvanáctiletou Anetku pořídíme z vytěženého příspěvku léky, zdravotní pomůcky a přípravky na podporu imunity. Můžeme z něj také pomoci k pořízení elektrického invalidního vozíku přizpůsobeného pro převážení spolu s umělou plicní ventilací pro čtyřletou Sofinku,“ uvedla Lenka Klasnová, ředitelka NF Šance onkoláčkům. Návštěvníci brněnského koncertu zase vytančili 104 872 korun pro společnost Podané ruce, jejímž dlouhodobým posláním je podpora především mladých lidí v tíživých životních situacích zejména prostřednictvím preventivních a intervenčních programů a pomoci při boji se závislostmi.

Celkem tak neziskové organizace z rukou členů kapely převzaly šeky na 322 601 korun, které jim pomohou v provozování jejich další činnosti. Úspěšné propojení hudebních narozeninových oslav a aktivní pomoci ocenila i ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková: „Moc si spolupráce a chuti členů skupiny Lucie pomáhat vážíme. Oslovují obrovské publikum, a tak je propojení fyzické aktivity a pomoci dobré věci ještě rychlejší a účinnější než kdy jindy. Společně se svými fanoušky podpořili vybrané projekty částkami přesahujícími sto tisíc korun, což je opravdu obdivuhodný výkon.“

Propojení aktivity a přítomné energie na narozeninových koncertech Skupiny Lucie s pomocí dobrým věcem bylo přitom velmi jednoduché. Stačilo, aby si členové Lucie i její fanoušci do svých mobilních telefonů nainstalovali mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem a naplno se v průběhu koncertů bavili. „Slovy jedné z nejznámějších písní Lucie, čím více pohybů rukama nohama během koncertu všichni udělali, tím více bodů do aplikace nasbírali. K pomoci tak byly potřeba jen dobrá zábava a telefon,“ dodala Michaela Žemličková. Nadace ČEZ potom vytancované body převedla v samotný finanční příspěvek pro jednotlivé organizace.
  • Připravili: Schnepp Ota, Jančar Rosťa
  • PC-politika.cz

  • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

Kvido 04.07.2016 07:41 550 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
28 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
371 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
143 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
366 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
173 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
302 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
418 8 RobiNN
10-02-2019 20:23