Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Výzva pro daňovou správu - pokladny EET

Výzva pro daňovou správu - pokladny EET
Brno - Do spuštění první vlny elektronické evidence tržeb zbývá méně než půl roku, a proto Komora daňových poradců České republiky vyzývá daňovou správu, aby co nejdříve připravila detailní návrh metodiky pro uplatňování EET.

Komora daňových poradců vyzývá daňovou správu, aby co nejdříve připravila detailní návrh metodiky pro uplatňování EET

Brno – Do spuštění první vlny elektronické evidence tržeb zbývá méně než půl roku, a proto Komora daňových poradců České republiky vyzývá daňovou správu, aby co nejdříve připravila detailní návrh metodiky pro uplatňování EET, aby ji předložila odborné veřejnosti a její připomínky pečlivě zvážila a po jejich zapracování zveřejnila její konečnou verzi. Komora dále upozorňuje na fakt, že dosud nejsou k dispozici prováděcí předpisy, na které zákon odkazuje, a podle kterých se budou nastavovat pokladní systémy.

Ačkoliv Komora daňových poradců oceňuje mohutnou informační kampaň finanční správy, musíme upozornit na skutečnost, že dosud není vyřešeno mnoho praktických otázek. Podle zkušeností daňových poradců se zavedením kontrolního hlášení k DPH bude obtížné a nákladné nastavovat na poslední chvíli pokladní systémy zejména u velkých subjektů. Na další problémy spojené s elektronickou evidencí tržeb v této oblasti upozorňuje i Ing. Petra Pospíšilová, prezidentka KDP ČR: „Zdá se, že daňová správa ještě stále není připravena na elektronickou evidenci tržeb. Dle svého prohlášení nemá ani ministr financí Andrej Babiš jasno, kdy přesně bude spuštěna. Jak se pak mají připravit na EET podnikatelé, když ani daňová správa připravená není.“

Komora očekává, že komplikace mohou nastat zejména při výpadku mobilní datové sítě, kdy bude nutné dodatečně do 48 hodin evidovat tržbu datovou zprávou na finanční úřad. Ale když v pátek večer přestane provozovně rychlého občerstvení fungovat připojení, bude nutné poslat datovou zprávu na finanční úřad nejpozději do nedělního večera. „Opakované posílání datových zpráv až v pondělí ráno by mohlo znamenat uzavření všech provozoven řetězce“ říká JUDr. Ing. Martin Kopecký, z Prezidia KDP ČR.

Komora dále upozorňuje na problém s evidencí tržeb v cizích měnách: „V pohraničí je obvyklý případ, kdy lyžař ze sousedního státu, který u sebe nemá českou měnu, požaduje platit v eurech za nákup občerstvení. Jak ale určit kurz, když tržbu lze vykázat pouze v českých korunách? Měl by přitom použít pouze oficiální kurz České národní banky. Tento problém následně dopadne i na směnárny,“ říká Ing. Gabriela Hrachovinová, LL.M., z Prezidia KDP ČR.

Komora nesdílí optimismus ministra financí, že pro evidenci tržeb bude podnikatelům postačovat pouze chytrý telefon s aplikací a tiskárna. Ostatně každý, kdo zavítá na adventní trhy, bude mít příležitost se s novou evidencí seznámit a v praxi si její jednoduchost při čekání na vánoční punč ověřit.
  • Připravila: Ing. Petra Pospíšilová
  • PC-politika.cz

  • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

Kvido 07.07.2016 05:39 1,892 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Úprava prekladu
v PHP-Fusion 9
228 1 RobiNN
01-09-2019 15:22
forum na https://www.phpfusion.cz/
v PHP-Fusion 9
706 1 RobiNN
02-08-2019 12:03
súkromné správy - mazanie
v PHP-Fusion 9
762 3 RobiNN
02-08-2019 12:02
pridanie Admina
v PHP-Fusion 9
699 1 RobiNN
02-08-2019 12:00
Farby uživateľov
v PHP-Fusion 9
798 1 RobiNN
02-08-2019 11:45
Feedback
v PHP-Fusion 9
1045 5 Balin50
22-06-2019 21:30
Administrácia adminov
v PHP-Fusion 9
900 1 RobiNN
22-06-2019 14:38
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.