Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

První smartphone na světě s technologií Tango

Praha - Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu TechWorld Phab 2 Pro, první smartphone na světě s technologií Tango, která umožní uživatelům pracovat s rozšířenou realitou prostřednictvím telefonu. Spolu s touto novinkou byly také uvedeny modely Phab 2 Plus s duálním zadním fotoaparátem a smartphone Phab 2.

Praha - Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu TechWorld Phab 2 Pro, první smartphone na světě s technologií Tango, která umožní uživatelům pracovat s rozšířenou realitou prostřednictvím telefonu. Spolu s touto novinkou byly také uvedeny modely Phab 2 Plus s duálním zadním fotoaparátem a smartphone Phab 2.

Na rozdíl od jiných telefonů je Phab 2 Pro vybaven technologií Tango, kterou tvoří sada senzorů a software od společnosti Google snímající a mapující okolí. Díky této výbavě se rozšířená realita ve smartphonech stává skutečností. Zařízení tak bude přesně vědět, v jakém prostoru se nachází, a zvládne se v něm bez problému orientovat. Zároveň dokáže zasadit virtuální objekty do reálného světa, což ocení nejen herní nadšenci, ale třeba i lidé, kteří často nakupují online.

Uživatelé si díky technologii Tango budou moci v reálném prostředí například zahrát svou oblíbenou hru s virtuálními postavami. Stejně tak mohou chovat virtuálního domácího mazlíčka, který s nimi bude trávit čas nejen doma, ale i kdekoliv na cestách.
Technologie Tango mapuje také vnitřní prostory, takže zařízení může sloužit i jako „indoor navigace“. Majitelé Phab 2 Pro se díky tomu už nikdy neztratí v obchodním centru, na úřadě nebo v kancelářském komplexu. Jejich telefon je vždy dovede tam, kam potřebují. S aplikací GuidiGO se návštěvy muzeí nebo galerií stanou ještě zábavnější. Stačí si předem vybrat exponáty, které si chce uživatel prohlédnout, a Phab 2 Pro sám vyhledá tu nejlepší trasu k cíli.

Své využití najde tento smartphone také při pořizování nové výbavy do bytu. Stačí si v pohodlí domova vybrat v e-shopu nábytek, který Phab 2 Pro umístí do obrazu reálného pokoje. Každý tak snadno zjistí, zda se jím vyhlédnutá postel nebo komoda do daného prostoru hodí rozměrově i barevně. Pokud se bude uživateli nábytek líbit, může si ho jednoduše objednat online.

Jedinečným schopnostem zařízení Phab 2 Pro s technologií Tango vdechují život tři hlavní prvky: sledování pohybu, prostorové vnímání a okamžité měření reálných prostor. Při sledování pohybu vidí „oko“ smartphonu Phab 2 Pro svou polohu ve 3D zobrazení, zatímco měření reálných prostor upřesňuje přístroji jeho umístění. Prostorové vnímání pak umožňuje analyzovat tvar okolního světa pomocí detekce překážek kolem zařízení. Smartphone tak nyní vůbec poprvé v historii dokáže vizualizovat a pochopit okolní objekty i prostředí pomocí senzorů, které zachytí více než 250 000 údajů za vteřinu.

Smartphone Phab 2 Plus přináší uživatelům dva zadní 13Mpx fotoaparáty se světelností čočky f2.0 a okamžitým ostřením. Dále nabídne také profesionální obrazový procesor Fujitsu Milbeaut, kterým jsou vybaveny fotoaparáty Leica. I amatérští fotografové tak mohou pořídit špičkové snímky při nízké hladině osvětlení a s vysokým kontrastem při zachování přirozené barvy, s vysokými detaily na stinných místech a podmanivým rozostřeným pozadím. Software fotoaparátu nabízí i manuální režim, stejně jako rozšířenou realitu a další speciální efekty.

Phab 2 je cenově dostupný smartphone podporující rozšířenou realitu. Nabízí také řadu atraktivních vlastností, které jsou obvykle dostupné pouze u modelů vyšších tříd. V režimu rozšířené reality lze s Phab 2 vytvořit více unikátních fotografií a videozáznamů díky kombinaci různých efektů, jako je virtuální prostředí nebo kreslení přímo do snímků, což je ideální pro sdílení na Facebooku či Instagramu. K dalším přednostem patří 6,4palcový HD displej, 13Mpx fotoaparát s rychlým zaostřováním a 32GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí microSD karty.

Všechny smartphony z produktové řady Phab 2 budou celosvětově dostupné od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.  • Připravili: Poláčková Ivana, Jančar Rosťa
  • PC-politika.cz
  • Stupeň znalosti - expert

  • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

Kvido 16.07.2016 13:15 368 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
2019 23 Balin50
20-04-2019 15:40
ban užívateľa
v PHP-Fusion 9
1870 3 Balin50
16-04-2019 08:54
9.03.10
v PHP-Fusion 9
441 13 Balin50
16-04-2019 08:44
Registrácia - token
v PHP-Fusion 9
228 8 Balin50
15-04-2019 16:40
Chyba inštalácie
v PHP-Fusion 9
1016 12 RobiNN
10-04-2019 13:41
Videa
v Administrace obsahu
429 5 Balin50
10-04-2019 10:48
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9
2323 11 jany
03-04-2019 16:23
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.