PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

První smartphone na světě s technologií Tango

Praha - Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu TechWorld Phab 2 Pro, první smartphone na světě s technologií Tango, která umožní uživatelům pracovat s rozšířenou realitou prostřednictvím telefonu. Spolu s touto novinkou byly také uvedeny modely Phab 2 Plus s duálním zadním fotoaparátem a smartphone Phab 2.

Praha - Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu TechWorld Phab 2 Pro, první smartphone na světě s technologií Tango, která umožní uživatelům pracovat s rozšířenou realitou prostřednictvím telefonu. Spolu s touto novinkou byly také uvedeny modely Phab 2 Plus s duálním zadním fotoaparátem a smartphone Phab 2.

Na rozdíl od jiných telefonů je Phab 2 Pro vybaven technologií Tango, kterou tvoří sada senzorů a software od společnosti Google snímající a mapující okolí. Díky této výbavě se rozšířená realita ve smartphonech stává skutečností. Zařízení tak bude přesně vědět, v jakém prostoru se nachází, a zvládne se v něm bez problému orientovat. Zároveň dokáže zasadit virtuální objekty do reálného světa, což ocení nejen herní nadšenci, ale třeba i lidé, kteří často nakupují online.

Uživatelé si díky technologii Tango budou moci v reálném prostředí například zahrát svou oblíbenou hru s virtuálními postavami. Stejně tak mohou chovat virtuálního domácího mazlíčka, který s nimi bude trávit čas nejen doma, ale i kdekoliv na cestách.
Technologie Tango mapuje také vnitřní prostory, takže zařízení může sloužit i jako „indoor navigace“. Majitelé Phab 2 Pro se díky tomu už nikdy neztratí v obchodním centru, na úřadě nebo v kancelářském komplexu. Jejich telefon je vždy dovede tam, kam potřebují. S aplikací GuidiGO se návštěvy muzeí nebo galerií stanou ještě zábavnější. Stačí si předem vybrat exponáty, které si chce uživatel prohlédnout, a Phab 2 Pro sám vyhledá tu nejlepší trasu k cíli.

Své využití najde tento smartphone také při pořizování nové výbavy do bytu. Stačí si v pohodlí domova vybrat v e-shopu nábytek, který Phab 2 Pro umístí do obrazu reálného pokoje. Každý tak snadno zjistí, zda se jím vyhlédnutá postel nebo komoda do daného prostoru hodí rozměrově i barevně. Pokud se bude uživateli nábytek líbit, může si ho jednoduše objednat online.

Jedinečným schopnostem zařízení Phab 2 Pro s technologií Tango vdechují život tři hlavní prvky: sledování pohybu, prostorové vnímání a okamžité měření reálných prostor. Při sledování pohybu vidí „oko“ smartphonu Phab 2 Pro svou polohu ve 3D zobrazení, zatímco měření reálných prostor upřesňuje přístroji jeho umístění. Prostorové vnímání pak umožňuje analyzovat tvar okolního světa pomocí detekce překážek kolem zařízení. Smartphone tak nyní vůbec poprvé v historii dokáže vizualizovat a pochopit okolní objekty i prostředí pomocí senzorů, které zachytí více než 250 000 údajů za vteřinu.

Smartphone Phab 2 Plus přináší uživatelům dva zadní 13Mpx fotoaparáty se světelností čočky f2.0 a okamžitým ostřením. Dále nabídne také profesionální obrazový procesor Fujitsu Milbeaut, kterým jsou vybaveny fotoaparáty Leica. I amatérští fotografové tak mohou pořídit špičkové snímky při nízké hladině osvětlení a s vysokým kontrastem při zachování přirozené barvy, s vysokými detaily na stinných místech a podmanivým rozostřeným pozadím. Software fotoaparátu nabízí i manuální režim, stejně jako rozšířenou realitu a další speciální efekty.

Phab 2 je cenově dostupný smartphone podporující rozšířenou realitu. Nabízí také řadu atraktivních vlastností, které jsou obvykle dostupné pouze u modelů vyšších tříd. V režimu rozšířené reality lze s Phab 2 vytvořit více unikátních fotografií a videozáznamů díky kombinaci různých efektů, jako je virtuální prostředí nebo kreslení přímo do snímků, což je ideální pro sdílení na Facebooku či Instagramu. K dalším přednostem patří 6,4palcový HD displej, 13Mpx fotoaparát s rychlým zaostřováním a 32GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí microSD karty.

Všechny smartphony z produktové řady Phab 2 budou celosvětově dostupné od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.  • Připravili: Poláčková Ivana, Jančar Rosťa
  • PC-politika.cz
  • Stupeň znalosti - expert


16.07.2016 12:15 318 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
256 10 RobiNN
17-11-2018 17:44
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
111 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
168 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
286 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
302 8 grootcz
11-10-2018 18:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
423 1 Kvido
28-09-2018 12:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
411 2 RobiNN
23-09-2018 12:37