PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Zabezpečený portál pc-politika.cz

Jak můžete vidět v URL boxíku (nahoře stránky), díky vynikajícím technickým možnostem u providera Český hosting, je náš portál od včerejšího dne (27.07.2016) zabezpečen SSL certifikátem a HTTPS protokolem. Sdělujete to zelená ikonka zámku u URL adresy.

Jak můžete vidět v URL boxíku (nahoře stránky), díky vynikajícím technickým možnostem u providera Český hosting, je náš portál od včerejšího dne (27.07.2016) zabezpečen SSL certifikátem a HTTPS protokolem. Sdělujete to zelená ikonka zámku u URL adresy.

Starý HTTP (Hypertext Transfer Protocol) je způsob, kterým se přenášejí data na internetu. Avšak HTTP není chráněné před odposloucháváním/sledováním nebo modifikací obsahu. Jinými slovy - po cestě od webového serveru dané stránky k prohlížeči návštěvníka je možné modifikovat výsledek, aniž by si toho uživatel/návštěvník všiml. Tudíž nebezpečí je poměrně velké. Totiž nešifrovaně se přenášejí i případné identifikátory pro přihlášení jako jsou cookie. Takže vlastně odposloucháváním přenosu dat přes HTTP je tak možné získat cookie jiného uživatele a třeba se za něj přihlásit do webové aplikace. To je jeden z triků současných hackerů.

Nový HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) tyto problémy řeší téměř stoprocentně šifrováním dat mezi klientem a serverem. Jeden větší problém ovšem má, a to nemožnost vložit HTTP "iframe" nebo externí JS vadí například při vkládání reklamy, která nefunguje pod HTTPS. S příjmy z reklamy od reklamní služby nenabízející HTTPS, se tak nezbývá než rozloučit. Handicapem rovněž je, že webům, které přešly z HTTP na bezpečnější HTTPS protokol, při jejich opětovné indexaci dojde ke ztrátě některých signálů a stránky se tak mohou na krátký čas propadnout v přirozených výsledcích vyhledávání. Přes tyto hlavní nevýhody je nutné se dívat na moderní HTTPS protokol jako na bezpečnější a pro budoucnost webu nezbytný prvek.

Data odeslaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečena prostřednictvím protokolu TLS (Transport Layer Security), který poskytuje tři hlavní vrstvy ochrany:

Šifrování: Šifruje přenesená data, aby byla ochráněna před odposlechem. To znamená, že když uživatel prohlíží webové stránky zabezpečené HTTPS, nikdo nemůže „odposlouchávat“ jeho konverzaci, sledovat aktivitu na stránkách ani ukrást jeho údaje.. Uživatelé tak dostávají výjimečnou kvalitu a službu, kterou oceňují mj. také reklamní promo agentury a zadavatelé reklamy.
Integrita dat: Data během přenosu nelze pozměnit ani poškodit (ať záměrně, nebo jinak), aniž by to nebylo zjištěno.
Ověření: Potvrzuje, že uživatelé komunikují s požadovanými webovými stránkami. Poskytuje ochranu proti útokům typu man-in-the-middle a posiluje důvěru uživatelů, což firmám přináší další výhody.


Přechod na protokol HTTPS na našem portále způsobil včera výpadky některých odkazů na HomePage. Ještě v těchto chvílích se potykáme s některými nedostatky, zejménba hlavního odkazu "index". Vše je způsobeno novým nastavením v systému PHP-Fusion. Za možné vypadky některých stránek se omlouváme.

Adresy na náš portál nyní jsou:
https://www.pc-politika.cz/homepage
nebo
https://pc-politika.cz/homepage

infoadmin 28.07.2016 07:51 212 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
ban užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
10 0 Balin50
21-01-2018 11:29
video infusion
v Bugy a chyby
599 15 infoadmin
21-01-2018 07:21
chyby
v PHP - Fusion 9.1
40 0 Balin50
20-01-2018 21:36
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
62 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
53 0 Balin50
19-01-2018 15:15
fusion 9
v PHP - Fusion 9.0
143 3 Balin50
17-01-2018 09:06
Nejnovější videa
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (225x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí