PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Zabezpečený portál pc-politika.cz

Jak můžete vidět v URL boxíku (nahoře stránky), díky vynikajícím technickým možnostem u providera Český hosting, je náš portál od včerejšího dne (27.07.2016) zabezpečen SSL certifikátem a HTTPS protokolem. Sdělujete to zelená ikonka zámku u URL adresy.

Jak můžete vidět v URL boxíku (nahoře stránky), díky vynikajícím technickým možnostem u providera Český hosting, je náš portál od včerejšího dne (27.07.2016) zabezpečen SSL certifikátem a HTTPS protokolem. Sdělujete to zelená ikonka zámku u URL adresy.

Starý HTTP (Hypertext Transfer Protocol) je způsob, kterým se přenášejí data na internetu. Avšak HTTP není chráněné před odposloucháváním/sledováním nebo modifikací obsahu. Jinými slovy - po cestě od webového serveru dané stránky k prohlížeči návštěvníka je možné modifikovat výsledek, aniž by si toho uživatel/návštěvník všiml. Tudíž nebezpečí je poměrně velké. Totiž nešifrovaně se přenášejí i případné identifikátory pro přihlášení jako jsou cookie. Takže vlastně odposloucháváním přenosu dat přes HTTP je tak možné získat cookie jiného uživatele a třeba se za něj přihlásit do webové aplikace. To je jeden z triků současných hackerů.

Nový HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) tyto problémy řeší téměř stoprocentně šifrováním dat mezi klientem a serverem. Jeden větší problém ovšem má, a to nemožnost vložit HTTP "iframe" nebo externí JS vadí například při vkládání reklamy, která nefunguje pod HTTPS. S příjmy z reklamy od reklamní služby nenabízející HTTPS, se tak nezbývá než rozloučit. Handicapem rovněž je, že webům, které přešly z HTTP na bezpečnější HTTPS protokol, při jejich opětovné indexaci dojde ke ztrátě některých signálů a stránky se tak mohou na krátký čas propadnout v přirozených výsledcích vyhledávání. Přes tyto hlavní nevýhody je nutné se dívat na moderní HTTPS protokol jako na bezpečnější a pro budoucnost webu nezbytný prvek.

Data odeslaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečena prostřednictvím protokolu TLS (Transport Layer Security), který poskytuje tři hlavní vrstvy ochrany:

Šifrování: Šifruje přenesená data, aby byla ochráněna před odposlechem. To znamená, že když uživatel prohlíží webové stránky zabezpečené HTTPS, nikdo nemůže „odposlouchávat“ jeho konverzaci, sledovat aktivitu na stránkách ani ukrást jeho údaje.. Uživatelé tak dostávají výjimečnou kvalitu a službu, kterou oceňují mj. také reklamní promo agentury a zadavatelé reklamy.
Integrita dat: Data během přenosu nelze pozměnit ani poškodit (ať záměrně, nebo jinak), aniž by to nebylo zjištěno.
Ověření: Potvrzuje, že uživatelé komunikují s požadovanými webovými stránkami. Poskytuje ochranu proti útokům typu man-in-the-middle a posiluje důvěru uživatelů, což firmám přináší další výhody.


Přechod na protokol HTTPS na našem portále způsobil včera výpadky některých odkazů na HomePage. Ještě v těchto chvílích se potykáme s některými nedostatky, zejménba hlavního odkazu "index". Vše je způsobeno novým nastavením v systému PHP-Fusion. Za možné vypadky některých stránek se omlouváme.

Adresy na náš portál nyní jsou:
https://www.pc-politika.cz/homepage
nebo
https://pc-politika.cz/homepage

Kvido 28.07.2016 08:51 303 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
168 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
171 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
247 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
272 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
202 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
250 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
363 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.
Nejčtenější blogy