Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Zabezpečený portál pc-politika.cz

Jak můžete vidět v URL boxíku (nahoře stránky), díky vynikajícím technickým možnostem u providera Český hosting, je náš portál od včerejšího dne (27.07.2016) zabezpečen SSL certifikátem a HTTPS protokolem. Sdělujete to zelená ikonka zámku u URL adresy.

Jak můžete vidět v URL boxíku (nahoře stránky), díky vynikajícím technickým možnostem u providera Český hosting, je náš portál od včerejšího dne (27.07.2016) zabezpečen SSL certifikátem a HTTPS protokolem. Sdělujete to zelená ikonka zámku u URL adresy.

Starý HTTP (Hypertext Transfer Protocol) je způsob, kterým se přenášejí data na internetu. Avšak HTTP není chráněné před odposloucháváním/sledováním nebo modifikací obsahu. Jinými slovy - po cestě od webového serveru dané stránky k prohlížeči návštěvníka je možné modifikovat výsledek, aniž by si toho uživatel/návštěvník všiml. Tudíž nebezpečí je poměrně velké. Totiž nešifrovaně se přenášejí i případné identifikátory pro přihlášení jako jsou cookie. Takže vlastně odposloucháváním přenosu dat přes HTTP je tak možné získat cookie jiného uživatele a třeba se za něj přihlásit do webové aplikace. To je jeden z triků současných hackerů.

Nový HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) tyto problémy řeší téměř stoprocentně šifrováním dat mezi klientem a serverem. Jeden větší problém ovšem má, a to nemožnost vložit HTTP "iframe" nebo externí JS vadí například při vkládání reklamy, která nefunguje pod HTTPS. S příjmy z reklamy od reklamní služby nenabízející HTTPS, se tak nezbývá než rozloučit. Handicapem rovněž je, že webům, které přešly z HTTP na bezpečnější HTTPS protokol, při jejich opětovné indexaci dojde ke ztrátě některých signálů a stránky se tak mohou na krátký čas propadnout v přirozených výsledcích vyhledávání. Přes tyto hlavní nevýhody je nutné se dívat na moderní HTTPS protokol jako na bezpečnější a pro budoucnost webu nezbytný prvek.

Data odeslaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečena prostřednictvím protokolu TLS (Transport Layer Security), který poskytuje tři hlavní vrstvy ochrany:

Šifrování: Šifruje přenesená data, aby byla ochráněna před odposlechem. To znamená, že když uživatel prohlíží webové stránky zabezpečené HTTPS, nikdo nemůže „odposlouchávat“ jeho konverzaci, sledovat aktivitu na stránkách ani ukrást jeho údaje.. Uživatelé tak dostávají výjimečnou kvalitu a službu, kterou oceňují mj. také reklamní promo agentury a zadavatelé reklamy.
Integrita dat: Data během přenosu nelze pozměnit ani poškodit (ať záměrně, nebo jinak), aniž by to nebylo zjištěno.
Ověření: Potvrzuje, že uživatelé komunikují s požadovanými webovými stránkami. Poskytuje ochranu proti útokům typu man-in-the-middle a posiluje důvěru uživatelů, což firmám přináší další výhody.


Přechod na protokol HTTPS na našem portále způsobil včera výpadky některých odkazů na HomePage. Ještě v těchto chvílích se potykáme s některými nedostatky, zejménba hlavního odkazu "index". Vše je způsobeno novým nastavením v systému PHP-Fusion. Za možné vypadky některých stránek se omlouváme.

Adresy na náš portál nyní jsou:
https://www.pc-politika.cz/homepage
nebo
https://pc-politika.cz/homepage

Kvido 28.07.2016 07:51 343 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
109 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
107 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
123 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
407 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
178 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
225 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4191 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky