PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Šestnáctý ročník festivalu Rock for Churchill

Šestnáctý ročník festivalu Rock for Churchill přivezl do Vroutku nejen hvězdy domácí
a zahraniční hudební scény, ale i možnost pomoci dobré věci. Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem umožnila hudebním fanouškům šlapat na speciálních kolech pro dva místní neziskové projekty, které si díky nim mezi sebe rozdělily 97 420 korun. Festival ve volné přírodě se letos navíc otevřel i posluchačům na vozíčku, protože pořadatelé prostor bezbariérově upravili.

Na dvou hudebních pódiích se v průběhu pátku a soboty vystřídaly hvězdy české i zahraniční hudební scény. Do malého města na půli cesty mezi Prahou a Karlovými Vary dorazil až z Austrálie Benjamin Stanford, světu známý pod pseudonymem DUB FX. Vedle něj se na pódiu objevili třeba londýnští Modestep, Nigerijka Nneka nebo francouzská multižánrová kapela DUB INC. Českou muziku zastoupili například Monkey Business, Xavier Baumaxa, Mydy Rabycad, Prago Union, Zrní nebo Skyline. Festival se pravidelně koná v malebném prostředí západočeské přírody v obklopení lesů, louky a potoka a organizátoři jej letos přizpůsobili divákům všech žánrových preferencí i fyzických schopností včetně lidí na vozíčku, pro něž mimo jiné postavili i vyvýšenou plošinu pro pohodlnější sledování koncertů.

Stejně jako vloni přijela na druhý festivalový den také dobročinná kola Nadace ČEZ, která umí šlapání dobrovolníků přetvořit ve finanční pomoc vybraným neziskovým projektům. „Letos jsme společně s návštěvníky festivalu podpořili místní dobrovolné hasiče a obecní knihovnu. Díky skvělému počasí a náladě, která po celou sobotu ve Vroutku panovala, se pedály obou kol nezastavily,“ sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Vroutek zasahuje pravidelně kromě požárů také v případech povodní, živelných pohrom, ekologických havárií, dopravních nehod i jiných mimořádných událostí na území okresu Louny a jeho okolí. „I pro nás, dobrovolné hasiče, je důležité disponovat kvalitní technikou a zázemím, které nám umožní co nejefektivnější zásahy a pomoc při krizových událostech i podpoře kolegů – profesionálů. Výtěžek z charitativní akce Pomáhej pohybem v hodnotě 50 239 korun tak využijeme právě na dovybavení technického fondu, díky němuž svoji činnost budeme moci posunout zase o kousek dál,“ uvedl Jan Narovec, velitel SDH Vroutek.

Druhou obdarovanou organizací je Obecní knihovna ve Vroutku, která se dlouhodobě snaží rozšiřovat svůj vlastní knihovní fond a čtenářům v malém městě v Ústeckém kraji tak nabízet možnosti vzdělávání a aktivního trávení volného času. „Kromě rozšiřování vlastního fondu se knihovna soustředí i na zápůjčky knih v rámci výměnných souborů určených pro obecní knihovny regionu. Výtěžek z akce Nadace ČEZ v hodnotě 47 181 korun využijeme jak na pokrytí jejích provozních nákladů, tak právě i jako zdroj pro systematické rozvíjení vlastního knihovního fondu,“ uvedl starosta města Vroutku Jaromír Kubelka.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.
Více informací na


  • Připravili: Holingerová Hendrychová Soňa, Jančar Rosťa
  • PC-politika.cz
  • Zdroj: NadaceCEZ


29.08.2016 18:00 353 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
obrázky v news
v PHP - Fusion 9.0.3
9 0 Balin50
21-05-2018 12:12
Gist
v Administrace obsahu
58 2 Kvido
19-05-2018 07:12
Token
v PHP - Fusion 9.0.3
67 2 Balin50
18-05-2018 12:52
Chyba - DatabaseSetup.inc
v PHP - Fusion 9.0.3
57 3 RobiNN
17-05-2018 17:46
tagy vo fóre
v PHP - Fusion 9.0.3
48 0 Balin50
16-05-2018 19:42
Code v news [Vyřešeno]
v PHP - Fusion 9.0.3
87 5 RobiNN
16-05-2018 18:52