Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Zakázka pro web

Praha - Dostat zakázku na web pro zahraniční firmu se může zdát pro někoho v Česku jako sen, pro druhé jako rutina. Pokud jde třeba o USA či Kanadu, bojujete se vzdáleností, jazykem, časovým posunem a také tím, že Česko není nejlevnější. Vedoucí oddělení zakázkového vývoje aplikací přední české digitální agentury INIZIO Michal Haták o tom ví své. V článku přináší konkrétní tipy, jak se dostat k zahraničním projektům a uspět.

Jak uspět online v zahraničí dle INIZIO.cz aneb čeští vývojáři patří ve světě mezi špičku

Michal Haták vede 5 let oddělení zakázkového vývoje webových a mobilních aplikací, které poslední 2 roky pracuje pro kanadské klienty. Konkrétně pro investora ve Vancouveru vyvíjí na míru software, který usnadňuje život na tamním realitním trhu. Během těchto let se přesvědčil o tom, že k prosazení české firmy do zahraničí je potřeba počítat s mnoha překážkami a naučit se soupeřit s těmi nejlepšími. Ve spolupráci s ním přinášíme několik tipů, které mohou pomoci třeba právě vám:

TIP 1: Bez doporučení nemáte šanci
Do vývoje velkých projektů se téměř nikdo nepouští bez doporučení na konkrétní firmu nebo tým. „Ideální je, pokud již máte zkušenosti s menšími projekty a získáte si důvěru. Spokojený klient vám potom buď poskytne dobré reference v případě, že se sami ucházíte o nějaký projekt, nebo vás rovnou konkrétní firmě doporučí,“ míní Michal Haták z digitální agentury Inizio.cz, která se se dostala do Kanady až po několika letech práce pro klienta v Německu, který ji následně doporučil.

TIP 2: Už nerozhoduje cena, ale kvalita
Kupříkladu ve Vancouveru sice působí stovky technologických společností, přesto je i pro zahraniční firmu reálné zde získat práci na zajímavém projektu. Díky technologickým gigantům je místní pracovní trh absolutně přebraný. Musíte však mít co nabídnout a cena to rozhodně není. Když chtějí firmy ze západu ušetřit na vývoji webu, jednoduše se obrátí na programátory z Indie, kteří pracují za jednotky dolarů na hodinu. Prostor pro tuzemské firmy je tam, kde firmy požadují opravdu kvalitu, něčím specifickou práci a něco navíc.

TIP 3: Naučte se mnohokrát prohrát, než vyhrajete
Ačkoliv mají třeba v Německu či Británii oproti českým IT pracovníkům trojnásobné platy, odpovídá tomu i velká efektivita práce, do které je dotlačila světová konkurence. Proniknout tam znamená naučit se dělat věci v jejich kvalitě a ani tehdy nemáte vyhráno. „Nejdřív jsme to asi desetkrát nebo dvacetkrát zkazili, než to konečně vyšlo,“ říká ze zkušenosti Michal Haták z Inizio.cz.

TIP 4: Flexibilita vám vše usnadní
Pokud chcete uspět, musíte být hodně flexibilní, protože ne všechno se dá vyřešit přes skype. Je potřeba se smířit s tím, že práce na zahraničním projektu je časově náročnější. Musíte občas do dané země letět a také se přizpůsobit časovému posunu. Tak například když máme v České republice 17.00 hodin, tak v Kanadě teprve začíná jejich pracovní den.

TIP 5: Berte to jako výzvu a buďte odvážní
Člověk musí vystoupit ze své komfortní zóny a všechno řešit například v angličtině, někdy bez ohledu na svátky. S čímkoli bojujete, berte jako výzvu, že se můžete něco nového naučit, v něčem se zdokonalit, nebo překonat sám sebe. Tuto zkušenost vám nikdo nevezme a můžete ji zúročit v další práci.

„Obecně čeští vývojáři patří ve světě mezi špičku. Když tento trend bude pokračovat, možná by se jednou mohlo mluvit o českém zdrojovém kódu stejně jako o českém skle nebo pivě. „Zlatý český kód“ – to by byl náš slogan,“ vizionářsky prohlašuje šéf Michal Haták z Inizio.cz.

INIZIO
je přední webová laboratoř, která poskytuje komplexní služby v oblasti online marketingu. Společnost si zakládá na tom, že zákazníkům tvoří na míru výkonnostní modely spolupráce a od toho se odvíjí i její odměna. Mezi služby patří mimo jiné vývoj webových prezentací, mobilních i webových aplikací a internetový marketing (PPC reklamy, SEO, sociální sítě, optimalizace obchodní výkonnosti nebo A/B testování). Na českém trhu působí od roku 2006, zkušenosti s weby má již od roku 1999, a v současné době je největší jihočeskou agenturou v oblasti digitálního výkonnostního marketingu. Tým dnes tvoří 35 zkušených profesionálů a neustále roste. Společnost má za sebou více než 500 malých i velkých projektů v Česku i zahraničí (Kanada, USA, Velká Británie, Německo) a řídí vlastní e-commerce projekty. Tržby klientů díky online dosáhly více než 1 000 000 000 korun. Společnosti je partnerskou agenturou společnosti Google a také držitelem několika jejích certifikátů, zároveň je jedna z mála českých agentur s certifikací Mergado (oblast zbožových vyhledávačů).  • Připravil:l Kašpar Pavel
  • PC-politika.cz
  • Stupeň znalosti - expert

  • !function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');


Galerie

Image #38
Kvido 02.10.2016 06:10 559 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
16 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
43 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
314 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
90 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
137 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4074 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
372 2 Balin50
10-03-2019 08:44