PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

JOB AIR Technic

JOB AIR Technic
Jen dva měsíce poté, co společnost JOB AIR Technic ovládl holding CZECHOSLOVAK GROUP, se letecká opravna nadechla k expanzi. Od Moravskoslezského kraje získala pozemky v areálu letiště v Mošnově a v příštím roce na nich postaví nový údržbový hangár s dílenským zázemím. Tím významně navýší svou kapacitu na opravy letadlových částí a rovněž navýší celkový počet současně opravovaných letadel z šesti na osm. S tím souvisí také nábor nových zaměstnanců, jejichž počet by se měl v nejbližších letech prakticky zdvojnásobit na celkový počet 400.

JOB AIR Technic postaví na letišti v Mošnově nový údržbový hangár


„Akvizici JOB AIR Technic jsme vnímali jako příležitost, která skvěle zapadá do naší strategie získávat tradiční české a slovenské podniky s potenciálem a následně je postavit na nohy. Podobně, jako jsme nastartovali kopřivnickou Tatru a nyní se snažíme oživit Avii, jsme i JOB AIR Technic chtěli navrátit k prosperitě. To, že jsme se zde dnes sešli nad plány nového údržbového hangáru, je nejlepším důkazem, že se nám to ve velmi krátké době podařilo,“ uvedl Petr Rusek, předseda představenstva společnosti TATRA TRUCKS a člen představenstva CZECHOSLOVAK GROUP.

JOB AIR Technic byla přitom ještě na začátku letošního roku v nejvyšším stavu ohrožení. Probíhalo insolvenční řízení a reálně hrozilo, že se reorganizace promění na konkurs, což by znamenalo konec. Navzdory tomuto riziku se managementu podařilo naplnit kapacitu a udržet zaměstnance, což bylo klíčové. Jde o specialisty, kteří by se jen velmi obtížně získávali nazpět. Do toho firma jednala s investory a nakonec ji ovládl holding CZECHOSLOVAK GROUP, pod jehož taktovkou proběhla reorganizace a vypořádání závazků. V srpnu letošního roku bylo ukončeno insolvenční řízení a začala se psát nová kapitola historie této významné letecké opravny.

„JOB AIR Technic je dnes naprosto zdravá firma,“ zdůraznil její ředitel Daniel Barč a svá slova doložil čísly. „I v době insolvence jsme byli schopni dosahovat EBITDA, tedy zisku před zdaněním, ve výši až sedmi milionů korun měsíčně. Celkově za rok 2016 očekáváme EBITDA v rozmezí 95-100 milionů korun. Jsme právě v plné opravárenské sezoně, máme naplněnou kapacitu, sháníme nové zaměstnance a jedeme na plný výkon. Plánovaná výstavba nové údržbové haly je tedy logickým vyústěním současné příznivé situace,“ doplnil Daniel Barč.

Nový hangár, který bude propojen se stávajícím, pojme do údržby dva letouny současně, typově například Airbus A 321 či Boeing 737. Zároveň poskytne společnosti JOB Air Technic nezbytné zázemí, jako jsou sklady, kompozitová nebo interiérová dílna a také šatny, umývárny, kanceláře či zasedací místnosti. Rozměry hangáru budou 94 m x 86 m, v nejvyšším bodě bude vysoký 23,5 m. Stavba by měla být podle předběžných plánů zahájena v květnu příštího roku.

„S výstavbou nového hangáru a navýšením naší opravárenské kapacity souvisí také snaha o získání oprávnění k údržbě Airbusu A 330, která vhodně rozšíří portfolio služeb JOB AIR Technic. Předpokládám, že toto oprávnění získáme v 2. kvartále příštího roku. S navýšením kapacity souvisí také potřeba získávat nové zaměstnance. Plánujeme jich až do naplnění kapacity řádově čtyř set pracovníků nabírat zhruba 50 ročně. Na českém trhu tolik kvalifikovaných pracovníků není, proto se poohlížíme také za hranicemi a mimo to usilujeme o získání oprávnění od Úřadu civilního letectví, abychom si je mohli sami vychovávat,“ dodal Daniel Barč.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici Československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2015 zaměstnávaly téměř 4000 osob a vygenerovaly tržby v hodnotě 12 mld. Kč.  • Připravili: Andrej Čírtek, Jančar Rosťa
  • PC-politika.czGalerie

Kvido 02.11.2016 05:11 623 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Video - Update publication ...
v Infuze, panely, vzhledy
44 1 RobiNN
17-12-2018 21:58
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
192 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
716 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
108 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
169 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
411 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
399 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 19 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 19 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 1 měsícem
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky