Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Druhá etapa EET od 1. března 2017

Druhá etapa EET od 1. března 2017
14. 02. 2017 - České Budějovice - Za dva týdny startuje druhá etapa zavádění elektronické evidence tržeb (EET), která se týká maloobchodního a velkoobchodního prodeje, celkem tedy až 250 000 podnikatelů. Jestliže výrazně nezrychlí tempo registrací do systému EET, budou tisíce obchodníků vystaveny riziku pokuty od finančních úřadů. Softwarovou EET pokladnu je přitom možné zprovoznit již během několika minut.

Obchodníci stále váhají s přípravou na druhou etapu EET, hrozí jim vysoké pokuty

Časově nejnáročnějším krokem registrace k EET je získání autentizačních údajů do EET. Registraci lze provést buď osobně na příslušném finančním úřadě, nebo elektronicky prostřednictvím Daňového portálu. Od podání registrace do získání autentizačních údajů může uplynout až 5 pracovních dní. Další den je třeba počkat na vygenerování nezbytného certifikátu. „Jakmile má podnikatel provedenou registraci k EET a potřebný certifikát, může si zprovoznit softwarovou pokladnu, dostupnou prostřednictvím internetového prohlížeče z počítače i z mobilních zařízení, během několika minut,“ říká Jaroslav Hansal, jednatel společnosti Bohemiasoft, která firmám a podnikatelům poskytuje cloudové pokladní řešení Kasareal.cz.

Mnoho podnikatelů, kteří chtějí i po 1. březnu 2017 nadále prodávat svoje zboží, otálí s registrací k EET do poslední chvíle. Právě pro ně bude softwarová EET pokladna prakticky jediným řešením, jak ještě včas splnit zákonnou povinnost evidence tržeb. Softwarové pokladny, provozované formou cloudové služby jsou ale vhodné i pro obchodníky, kteří se již do EET zaregistrovali, avšak stále hledají vhodné pokladní řešení. Podnikatelé, jenž již nějaký typ cloudové pokladny využívají, na ní oceňují především:

Možnost splnit zákonnou povinnost registrace tržeb bez investice do nového hardwaru a softwaru.
Rychlost a jednoduchost práce s pokladnou, bez nutnosti zdlouhavého zaškolování v obsluze.
Dostupnost cloudové pokladny z libovolného místa, kde je k dispozici počítač nebo chytrý telefon a připojení k internetu.
Cloudové pokladny nevyžadují instalaci jakéhokoli softwaru, jelikož fungují přímo v internetovém prohlížeči. Tisk faktur a účtenek probíhá na běžných, respektive účtenkových tiskárnách, připojených k počítači. V případě ovládání pokladny ze smartphonu či tabletu lze účtenky tisknout na přenosných termotiskárnách, propojených s mobilním zařízením přes Bluetooth. „Cloudová EET pokladna má nulovou vstupní investici a je vhodná pro klasické prodejny i odvětví služeb. Denně se nám registrují stovky nových uživatelů EET pokladny, kteří hledají jednoduché řešení evidence tržeb s garantovanou spolehlivostí,“ dodává Jaroslav Hansal z firmy Bohemiasoft.

Pokladna v internetovém prohlížeči

Softwarové pokladny mají velkou výhodu i v možnosti vytvoření libovolně rozsáhlého katalogu produktů pro zadávání do objednávek, v širokých možnostech oprav provedených objednávek nebo možnosti pozastavení objednávky a částečného nebo úplného storna platby. Podnikatelé s vlastním informačním (ERP) systémem ocení i export dat z pokladny do účetního systému, mnoho dalších pak možnost propojení pokladny s internetovým obchodem.

Z bezmála čtvrt milionu obchodníků, kterých se druhá vlna EET týká, se jich zatím registrovalo jen několik desítek tisíc. Zatímco za porušení povinností stanovených zákonem o elektronické evidenci tržeb hrozí živnostníkům a firmám pokuta až 500 000 korun, používání cloudové EET pokladny přijde měsíčně řádově na desetikoruny.


O společnosti Bohemiasoft
Již od roku 2008 pracujeme na vývoji webových aplikací pro co nejširší okruh uživatelů. Naší snahou je vytvářet kvalitní profesionální řešení s důrazem na jednoduché a intuitivní ovládaní. Pomocí našich systémů si každý může snadno a rychle vytvořit například profesionální internetový obchod, firemní www prezentaci, vlastní blog a další formy webových prezentací.  • Připravil: ​Ivan Kebeleš, Rosťa JančarGalerie

Image #297
Kvido 14.02.2017 08:27 1,349 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Úprava prekladu
v PHP-Fusion 9
219 1 RobiNN
01-09-2019 15:22
forum na https://www.phpfusion.cz/
v PHP-Fusion 9
700 1 RobiNN
02-08-2019 12:03
súkromné správy - mazanie
v PHP-Fusion 9
755 3 RobiNN
02-08-2019 12:02
pridanie Admina
v PHP-Fusion 9
686 1 RobiNN
02-08-2019 12:00
Farby uživateľov
v PHP-Fusion 9
788 1 RobiNN
02-08-2019 11:45
Feedback
v PHP-Fusion 9
1036 5 Balin50
22-06-2019 21:30
Administrácia adminov
v PHP-Fusion 9
893 1 RobiNN
22-06-2019 14:38
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.