Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

LG Electronics CZ; nová řešení domácích spotřebičů

LG Electronics CZ; nová řešení domácích spotřebičů
20. 02. 2017 – Kréta - Na každoroční události LG Europe InnoFest, na Krétě v Řecku, představila letos od 13. do 16. února 2017 společnost LG Electronics (LG) nejvíce inovativní a moderní řešení domácích spotřebičů a domácí zábavy.

LG NA INNOFESTU 2017 PŘEDSTAVILA NOVOU ŘADU
TELEVIZNÍCH A AUDIO PRODUKTŮ

Byla to nová řada televizních a audio produktů. Mnoha cenami ověnčená LG SIGNATURE OLED TV W a Super UHD televizory využívající technologii Nano Cell s perfektním obrazem a realistickým zobrazením barev jsou doplněné nejnovější verzí chytré televizní platformy webOS, skvělým designem a kvalitním zvukem. Hlavními přednostmi audio produktů pro široké spektrum zákazníků od nenáročných posluchačů až po opravdové milovníky kvalitního zvuku je skvělý design a univerzální využití kdykoli a kdekoli.

„Kvalita obsahu i samotných televizorů každým rokem strmě stoupá a plnit náročné požadavky zákazníků je tak stále větší výzvou. Pro letošní rok jsme si připravili novinky, na nichž jsme spolupracovali se špičkovou hollywoodskou společností Technicolor,“ říká Marek Sojak z LG. „Kvalita obrazu díky technologii Nano Cell je i v porovnání s displeji Quantum Dot naprosto bezkonkurenční. Barvy zůstávají konzistentní pro diváky přímo před obrazovkou i pro ty, kdo film sledují z úhlu šedesáti stupňů,“dodává.

Neskutečně tenké pro dokonalý zážitek
Jednou z představených novinek na veletrhu je řada ultra tenkých televizorů LG OLED TV. Jedná se o tři modely z řady LG SIGNATURE (77/65W7, 77/65G7 a 65/55E7) a další dva modely OLED TV (65/55C7 a 65/55B7). Design Picture-on-Wall (W7) a Picture-on-Glass (G7, E6) vynikají neuvěřitelně tenkým profilem pouhých 2,57 mm, díky čemuž může být televizor přimontován na zeď pouze za pomoci magnetické konzole (W7). Filosofie, že méně je více, tak dává vyniknout skvělé kvalitě obrazu.

Bohatou paletu barev zajišťuje technologie Dolby Vision i spolupráce s experty společnosti Technicolor. Nové OLED TV podporují i další formáty HDR jako HDR10 či HLG a jsou připraveny i na podporu Advanced HDR od Technicolor. O podtrhnutí dokonalého zážitku se pak postarají reproduktory s nepřekonatelným zvukem Dolby Atmos. Více než stovka hodin originálního obsahu, který odpovídá kvalitě technologií Dolby, bude dostupná během roku 2017 po celém světě. Další obsah je zajištěn díky spolupráci s dodavateli digitálního obsahu, jako jsou Amazon, Netflix či Vudu.

Dolby Vision využívá technologii s vysokým dynamickým rozsahem (HDR), kterou disponují nejvyspělejší kina po celém světě. Stejná technologie nyní v LG OLED televizorech posouvá domácí televizní zážitek ze sledování a poskytuje větší jas a kontrast, stejně jako pestřejší paletu barev. Dolby Atmos současně staví diváky přímo do centra děje svým mnohovrstevnatým zvukem jako z reálného světa.

Technologie o krok napřed
Třetí generace Super UHD televizorů LG (modely SJ9500, SJ8500 a SJ8000) má díky využití nanotechnologie ten nejrealističtější obraz s naprosto perfektním zobrazením detailů a přesnosti barev z téměř jakéhokoli úhlu pohledu. Skvělý obraz podtrhuje elegantní design Ultra Slim s unikátními stojany. Model SJ9500 s úhlopříčkou 55 palců tak měří v nejtenčím místě pouhých 6,9 milimetrů.

LCD displeje s technologií Nano Cell se skládají z částic o průměrné velikosti jednoho nanometru, což zajišťuje naprosto bezkonkurenční kvalitu obrazu. Nově použitá technologie absorbuje přebytečné vlnové délky světla, čímž je podpořena čistota zobrazených barev, a tím i jejich věrnost a kvalita. Veškeré nové modely nabízí aktivní HDR s Dolby Vision, které podporuje několik typů HDR formátů.

„Na běžných televizorech se například zelená barva mísí s dalšími, obvykle žlutou či modrou, vlnovými délkami. Proto mívá tráva nažloutlý či azurový nádech, což je ale způsobeno pouze špatným zobrazením barev, nikoli záměrem tvůrce,“ vysvětluje Marek Sojak. „Nano Cell navíc zajišťuje i dramatické snížení blednutí barev, nestability obrazu a špatné viditelnosti při výrazně jasném vnějším osvětlení,“ dodává.


Jedinečná kvalita obrazu
Další novinkou je technologie ULTRA Luminance, která společně s Nano Cell dělá obraz jasnějším a čistějším. Nově představená řada televizorů podporuje několik formátů HDR, mezi nimiž nechybí Dolby Vision™, HDR10 nebo Hybrid Log Gamma (HLG). Funkce HDR Effect zvyšuje kvalitu, jas a kontrast i SDR obsahu. Přesné vykreslení stínů a schopnost zobrazení více než miliardy barev je zajištěna i díky podpoře BT.2020. Aktivní HDR umožňuje zpracování HDR obrazu snímek po snímku pomocí vkládání dynamických dat tam, kde jsou potřeba, ať už jsou v původním HDR souboru obsažena metadata dynamická, statická či dokonce žádná.

Excelentní kvalitu barev dokazuje i spolupráce s hollywoodským lídrem v oblasti barvy a obrazu, společností Technicolor. Nastavení Technicolor Expert Mode přináší do domácích televizorů sto let zkušeností technologie určené především velkým plátnům. Domácí kino tak dostává naprosto nový rozměr a neobvykle vysoký standard.

Rychlejší webOS s novými funkcemi
Uživatelsky velmi příjemné prostředí operačního systému webOS se dočkalo nové verze 3.5. Na diváky tak čeká snadnější ovládání, rychlejší přístup, vylepšený ovladač Magic Remote a nové tlačítko Magic Link, které vyhledá nejen oblíbený obsah, ale i informace o hercích a postavách ve sledovaném filmu či seriálu. Funkce Magic Zoom přiblíží a nahraje jakoukoli scénu pro pozdější detailní prohlédnutí. Nové televizory lze snadno propojit i s mobilním telefonem či počítačem pro sledování 360° VR obsahu. K pohybu pak slouží ovladač Magic Remote.

Nový rozměr televizních soundbarů
Soundbar SJ9 s technologií Dolby Atmos® vytvoří i z toho nejobyčejnějšího sledování filmu nezapomenutelný zážitek. Reproduktory umístěné na několika místech velmi tenkého elegantního soundbaru zajišťují bohatý a doslova obklopující zvuk. Další předností je i 4K zvuk s rozlišením vyšším než 4000 kbps (24 bit x 96 kHz x 2 ch), který umožňuje poslech hudby v bezdrátové kvalitě. Funkce Sound Upconverting zvyšuje kvalitu standardních audio souborů na 24 bit / 192 Hz. Křišťálově čistý zvuk perfektně synchronizovaný s obrazem televizoru pak zajišťuje podpora 4K Pass-Through.

„Technologie Dolby Atmos doslova hýbe zvukem. Díky distribuci zvuku kamkoli do prostoru, včetně přímé blízkosti posluchače, přináší dech beroucí realistický zážitek,“ vysvětluje Marek Sojak. „Zvuk je reprezentován nezávislými audio objekty, kterým je pomocí metadat určeno místo, velikost i směr ve třídimenzionálním prostoru,“ dodává. Zvukové objekty jsou renderovány v reálném čase.

Elegantní soundbar SJ8 má profil pouhých 38 milimetrů, přesto vyniká svým kvalitním 4K zvukem, funkcí 4K Pass-Through a možností streamování pomocí zabudované technologie Chromecast. Díky TV Perfect Fit Kit si mohou majitelé vybraných modelů televizorů LG snadno vyměnit televizní stojan právě za soundbar SJ8.

Univerzální soundbar SJ7 s výkonem 320 W umožňuje díky svému unikátnímu designu vertikální i horizontální umístění. Soundbar je rozdělen na dvě bezdrátově propojené poloviny, z nichž jedna nabízí možnost využití jako zadního či přenosného Bluetooth reproduktoru. Přenosná část je vybavena vestavěnou baterií.

Doslova nadnášející a ve všech směrech
Levitující přenosný reproduktor (model PJ7) vyniká neobvyklým futuristickým designem a skvělým zvukem. Poměrně drobný reproduktor inspirovaný tvarem a vzhledem turbíny se doslova nadnáší nad levitační stanicí, v níž je umístěn silný elektromagnet. Čistý zvuk s vyváženými výškami i basy zajišťuje 360° všesměrový reproduktor, zesilovač umístěný v levitační stanici a technologie Dual Passive Radiator.

Reproduktor na jedno nabití vydrží až 10 hodin přehrávání, přičemž při vybití baterie se automaticky snese do stanice a pokračuje v přehrávání i během nabíjení. Díky splnění standardu IPX7, tedy odolnosti vůči nepříznivým podmínkám, je levitující reproduktor možné používat i kdekoli v přírodě. Další předností je i možnost simultánního připojení dvou zařízení pomocí Bluetooth.

Model PJ7 ze série přenosných reproduktorů zároveň nabízí možnost naladit FM a DAB rádio stanice.

Výkonné reproduktory nejen pro party
Klubovou atmosféru přímo doma v obývacím pokoji zajistí audio systém LOUDR CJ98. Party Thruster s ovládáním zvuku i světelných efektů umožňuje perfektní kontrolu nad děním na tanečním parketu. Pro fanoušky karaoke je CJ98 vybaven i širokou škálou hlasových efektů a funkcí Karaoke Star, díky níž si hvězdy večera mohou snadno přizpůsobit tóninu vybrané písně.

Audio systém LOUDR OJ98 se složeným zvukovodem vytváří silnější akustický tlak, a tím výraznější a hlasitější zvuk. Pulzující světelné efekty Sparkle Lighting v rytmu hudby a funkce Party Kick Starter simulující zvuk startujícího automobilu dotváří tu správnou náladu na každé taneční party. Kontrolní panel Party Thruster navržený speciálně pro DJ má výšku 109 centimetrů, díky čemuž je vždy na dosah.

Profesionální filmový zážitek
S využitím technologie, která pohání nejpokročilejší kina po celém světě transformuje Dolby Vision zážitek ze sledování domácí televize tím, že přináší větší jas, kontrast a plnější paletu barev. 4K Blu-ray přehrávač LG UP970 má dva HDMI porty, port HDMI 2.0a pro Ultra HD video výstup a HDMI 1.4 pro zvukový výstup, který lze spojit s hi-fi zařízením jako AVR a sound bary pro zlepšení kvality zvuku. S Ethernetem a Wi-Fi připojením mohou uživatelé snadno sledovat svůj oblíbený online obsah přes Netflix a YouTube, zatímco USB port umožňuje přehrávání filmů, obrázků a hudby. Podporuje 10-bitové barvy, mezinárodní standard ITU-R, normu BT. 2020 a kódování HEVC. Je také kompatibilní s celou řadou zvukových formátů včetně Dolby True HD, Dolby Atmos a DTS-HD Master Audio. Technologie Dolby Vision pro přehrávač UP970 bude k dispozici prostřednictvím aktualizace softwaru plánované na konec tohoto roku.Galerie

Image #309
Kvido 20.02.2017 08:01 1,600 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
ServerList addon
v Infuze, panely, vzhledy
23 2 FlameikTV
22-04-2019 12:25
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
2117 27 Balin50
22-04-2019 12:06
ban užívateľa
v PHP-Fusion 9
1885 3 Balin50
16-04-2019 08:54
9.03.10
v PHP-Fusion 9
506 13 Balin50
16-04-2019 08:44
Registrácia - token
v PHP-Fusion 9
252 8 Balin50
15-04-2019 16:40
Chyba inštalácie
v PHP-Fusion 9
1026 12 RobiNN
10-04-2019 13:41
Videa
v Administrace obsahu
440 5 Balin50
10-04-2019 10:48
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.