PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Samsung má QLED TV, stoprocentní objem barev

Samsung má QLED TV, stoprocentní objem barev
26. 02. 2017 – Společnost Samsung Electronics oznámila, že řada QLED TV pro rok 2017, která byla poprvé představena na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas, získala od prvotřídní testovací a certifikační asociace Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) certifikát, který potvrzuje její schopnost produkce 100% objemu barev.

Označení, které Samsung získal jako první globální výrobce TV, vyzdvihuje schopnost televizoru s panelem Quantum dot překonat omezení konvenčních televizorů.

VDE potvrzení udělila na základě vlastních odborných znalostí z oblasti testování objemu barev. Ověření je známkou schopnosti QLED televizoru poskytnout divákům trvale vysokou kvalitu obrazu.


Objem barev, který je náročnou normou pro vyjádření barev, měří dvě vlastnosti televizoru v rámci trojrozměrného prostoru – barevný gamut a úroveň jasu. Barevný gamut udává nejvyšší počet barev, které mohou být fyzicky zobrazeny. Hodnota nejvyššího jasu reprezentuje maximální úroveň jasu displeje. Čím větší barevný gamut a vyšší jas, tím větší barevný objem televizoru. QLED televizory rozšířily objem barev a výsledný HDR obraz je ještě realističtější, přesnější a živější než kdykoli předtím. QLED TV dokáže naprosto přesně interpretovat záměr tvůrce obsahu, a to jak ve světlých, tak v tmavých scénách.

Stoprocentní objem barev je zárukou stabilní prezentace barev bez ohledu na úroveň jasu. Například list můžeme vnímat v několika odlišných barvách, od žlutozelené až po tyrkysovou v závislosti na síle jasu. Samsung QLED TV dokáže zachytit i ty nejjemnější odchylky v jasnosti barev, což tradiční 2D barevný prostor dokáže jen velmi obtížně. Proto QLED TV přináší skutečný HDR obraz dle záměru autora.

Obecně platí, že spolu se zvyšováním jasu obrazu se schopnost detailního vykreslení barev snižuje, a to vede ke zkreslování barev. Samsung QLED TV ovšem překonává kompromis mezi úrovní jasu a barvy. Ačkoli obraz prezentuje se špičkovým jasem dosahujícím od 1500 do 2 000 nitů, dokáže QLED TV jako první na světě vyjádřit 100 procent objemu barev.

QLED TV je vyrobena z nového kovového Quantum Dot materiálu a díky tomu je schopna zprostředkovat výrazně vyšší rozsah barev a jas s mnohem většími detaily v porovnání s běžnými televizory. Nové panel Quantum dot rovněž umožňuje Samsung QLED TV vyjádřit hlubokou černou bez ohledu na to, jak světlá nebo tmavá je scéna, nebo zda divák obsah sleduje v jasně osvětlené nebo v tmavé místnosti. Ke špičkovému diváckému zážitku pak přispívá i fakt, že QLED TV tuto úroveň výkonnosti poskytuje bez ohledu na to, kde divák sedí. Z libovolného úhlu může sledovat konzistentní barvy a stejně kvalitní obraz.

„Označení stoprocentní barevný objem potvrzuje dokonalost QLED TV a jejich revoluční kvalitu obrazu. Již jedenáct let stojíme na špičce výrobců televizorů a jsme nadšeni, že naše odvětví můžeme uvést do světa displejů Quantum dot, které představují nejvyšší dostupnou kvalitu obrazu,” řekl JongHee Han, výkonný viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics.  • Připravil: Mojmir Svozil
  • PC-politika.cz
  • Stupeň znalosti - lamaGalerie

26.02.2017 09:37 1,459 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
42 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
68 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
163 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
145 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
215 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
157 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Vzhled [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
205 2 RobiNN
05-09-2018 14:57
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 15 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 16 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 16 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)