PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Patří ke šméjdům i Helvetia Apotheke?

28. 02. 2017 - Jak píše dnešní MF Dnes, lidi štvou podomní prodejci i ti, kdo lákají důvěřivé seniory na předvádění předražených hrnců a vysavačů. Lidé je nazývají šméjdi a vypadá to tak, že podobné označení může zřejmě dostat i Helvetia Apotheke. Jejich operátoři i v těchto dnech lákají lidi prostřednictvím telefonického průzkumu na objednávky zboží. To pak spotřebitel bude dostávat na svou adresu co 20 dnů. Tato činnost je legální, avšak zákazník by měl být lépe informován, takže čtěte článek dále i s vyjádřením dTestu.

Čtenářka Renata Adamcová v říjnu loňského roku psala na dTest o své zkušenosti s Helvetia Apotheke https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/12615/zasilani-neobjednaneho-zbozi:

"Před delším časem mi telefonicky na služební mobil ( jak se dostal k číslu netuším) kdosi s žádostí o krátký průzkum týkající se zdravého životního stylu.Po další době mi velmi naléhavá paní telefonicky oznámila, že za pomoc při tomto průzkumu mohu dostat některý z přípravků společnosti Helvetia Apotheke jako dárek pouze za poštovné s tím, že toto není nijak zavazující k odběru dalších produktů. Výslovně jsem uvedla, že žádné další produkty odebírat nechci.
Vzorový balíček dorazil, vše proběhlo dle domluvy. K mému zděšení a pohoršení mi po nějaké době přišel další balíček, obyčejnou poštou a se složenkou, s dalším zbožím. Okamžitě jsem volala na uvedenou zákaznickou linku, kde mi velmi nepříjemná paní sdělila, že jsem si měla pořádně přečíst uvítací leták a do 10 dnů jim dát písemně vědět, že další zboží odebírat nechci. Pokud prý mne podvedl operátor, tak si to mám vyřídit s operátorem.Vůbec nechápu tu logiku a drzost, že já musím dokazovat, že jsem si nic neobjednala. Prosím o prověření legálnosti a souladu s dobrými mravy této společnosti."

Sdělení dTEST:

Pokud byla kupní smlouva uzavřena prostřednictvím telefonu, je spotřebitel povinen plnit svou smluvní povinnost (zaplatit za přijaté zboží). Má však také možnost v prvních čtrnácti dnech - od převzetí zboží - od smlouvy odstoupit bez udání důvodu. V případě, že nebyl o právu na odstoupení poučen, může od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne převzetí zboží. Odstoupí-li spotřebitel od kupní smlouvy, ruší se závazek od počátku a smluvní strany jsou povinny vrátit si poskytnutá plnění (kupující je povinen vrátit přijaté zboží).

Nabídka pravidelných zásilek inzerovaná společností Helvetia Direct Marketing s.r.o. uvádí, že pro jejich zrušení je třeba informovat zákaznické oddělení. Pravidelné zasílání lze tedy zrušit i telefonicky, ale spotřebitel by měl vždy dbát z důvodů předběžné opatrnosti na to, aby učiněné právní jednání bylo prokazatelné pro případ sporu, tedy nejlépe písemně doporučeně s dodejkou.

Podle Všeobecných obchodních podmínek (VOP) společnosti Helvetia Apotheke je každých 20 dní kupujícímu zasíláno nové zboží, a to až do doby, kdy kupující smlouvu vypoví. Výpověď je dle VOP možné zasílat na kontaktní adresu zákaznického oddělení: Helvetia Apotheke, PO BOX 86, 102 00 Praha 102.

Při využití služeb poštovního provozovatele se má zásilka za doručenou třetí den ode dne odeslání (§ 573 občanského zákoníku domněnka doby dojití). Zmaří-li vědomě druhá strana (příjemce odstoupení od smlouvy, výpovědi smlouvy) dojití, platí, že řádně došlo (§ 570 občanského zákoníku) a bude vůči společnosti takové právní jednání účinné.

Spotřebiteli rovněž doporučujeme písemně (nejlépe doporučeně s dodejkou) požadovat po společnosti vyřazení svých osobních údajů z databáze společnosti. Pokud totiž spotřebitel odejme společnosti souhlas se zpracováním osobních údajů, společnost je povinná to respektovat. Pakliže bude společnost nadále i po této písemné výzvě proti vůli spotřebitele nakládat s jeho osobními údaji, bude žádoucí se obrátit neprodleně na Úřad pro ochranu osobních údajů s podáním podnětu na porušování § 5 odst. 5 a § 21 odst. 1 písm. b) zákona o ochraně osobních údajů.  • Připravil: Květoslav Vícha (Kvido)
  • PC-politika.czGalerie

infoadmin 28.02.2017 07:45 1,193 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Blog
v PHP - Fusion 9.1
25 2 Balin50
23-01-2018 20:03
ban užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
156 2 Balin50
23-01-2018 19:00
Ban
v PHP - Fusion 9.1
102 2 Balin50
23-01-2018 18:58
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
126 2 Balin50
23-01-2018 18:55
video infusion
v Bugy a chyby
866 17 RobiNN
23-01-2018 18:08
chyby
v PHP - Fusion 9.1
85 1 RobiNN
23-01-2018 17:54
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (257x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí