PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Datová centra a projekty

Datová centra a projekty
Objemy dat na portálech, webech rostou s přicházející technologii. Hardware nijak nesnižuje giga a tera bajty, což je na pováženou. A tedy při rozvoji ICT hrají důležitou roli datová centra, která musí zákazníkům poskytnout potřebný výkon. Někteří provozovatelé webů, jako třeba Seznam.cz, proto opouštějí housingové služby u komerčních poskytovatelů a přecházejí na výstavbu a provoz vlastního datového centra. Jak takové řešení vypadá?

První, na co by investoři nových datových center měli dbát je riziko zaplavení datacentra vzhledem k nevhodné lokalitě. Vždyť varuje katastrofa datového centra Casablance. Tam bylo riziko provozu datového centra ve výškové budově a navíc hrozilo nebezpečí zaplavení při havárii inženýrských sítí.

Tím chci říct, že neprofesionálně a lehkovážně vybraná lokalita je skutečně pro datová centra velkou hrozbou! V minulém měsíci přišla zpráva, že v České republice se staví datové centrum v záplavové oblasti pouhé 2 metry nad hladinou řeky! To je skutečně nepochopitelné!! Jak mohl někdo schválit takovou investici? Zde hrozí riziko zaplavení technologie, nemá datové centrum, co dělat.

Hodně opomíjenou vlastností datacenter je pořádný projekt. Často datacentra vznikají „na koleni“ a rozšířují se až dle aktuálních potřeb klientů bez řádného projektu. U takových datacenter pak hrozí reálné riziko, že v kritickém případě nezafunguje správně selektivita či nejsou správně spočítané zkratové proudy jistících prvků. Může se tak například stát, že prostá porucha zdroje v serveru vedoucí ke zkratu způsobí popadání jističů až na výstupu z UPS a dojde tak ke kompletnímu výpadku celé větve. V kombinaci s nedostatky z pohledu UPS popsaných výše může tak snadno dojít k výpadku celého datacentra. Výpočet selektivity považuji za jednu z nejdůležitějších částí každého energo projektu datacentra.

Jak zdůrazňuje Damir Špoljarič z VSHosting, hodně opomíjenou vlastností datacenter je pořádný projekt. Často datacentra vznikají „na koleni“ a rozšířují se až dle aktuálních potřeb klientů bez řádného projektu. U takových datacenter pak hrozí reálné riziko, že v kritickém případě nezafunguje správně selektivita či nejsou správně spočítané zkratové proudy jistících prvků. Může se tak například stát, že prostá porucha zdroje v serveru vedoucí ke zkratu způsobí popadání jističů až na výstupu z UPS a dojde tak ke kompletnímu výpadku celé větve. V kombinaci s nedostatky z pohledu UPS popsaných výše může tak snadno dojít k výpadku celého datacentra. Výpočet selektivity považuji za jednu z nejdůležitějších částí každého energo projektu datacentra.

Připravil: Vícha Květoslav (Kvido)

Galerie

infoadmin 13.05.2017 09:35 236 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
cron.php - chyba
v PHP - Fusion 9.1
16 0 Balin50
22-01-2018 15:09
video infusion
v Bugy a chyby
651 16 zizub
21-01-2018 23:06
ban užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
40 0 Balin50
21-01-2018 11:29
chyby
v PHP - Fusion 9.1
61 0 Balin50
20-01-2018 21:36
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
85 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
75 0 Balin50
19-01-2018 15:15
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (245x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí